SanARTworK HAKKINDA

Biz kimiz….

Gül Çapar ; yabancı diller üzerine eğitim alan sanat tarihi ve sanat dersleri yanı sıra uluslararası arabuluculuk dâhil olmak üzere pek çok sertifika programını tamamlamış olan Çapar, kâr amacı gütmeyen uluslararası organizasyonlarda liderlik yapmakta ve şahsi ilgisi nedeniyle kendi koleksiyonunu oluşturmaktadır.

SanARTworK’ün kuruluş sürecinde ve başlangıç yıllarında sanatın değişik kollarına hizmet etmiş ve Dijital Art Foto Pentur tekniği ile fotoğraflar çekmekte olan Sinan Yasdıman ile çalışmıştır.

Gül Çapar “SanARTworK Uluslararası Çalıştay Organizasyonu”nda ki çalışmalarına halen hem Türkiye hem de yurtdışında devam etmektedir.

Biz kimiz ! meclis O’nun meclisidir..


The story of SanARTworK begins with Gül Çapar, who earned her degree on foreign linguistics and completed several certification programmes incluiding art history and attended art classes. She, has a leading role on non-profit organizations and personally interested in art for a long time and as an art collectioner. During the foundation and the continuing organizations Sinan Yasdiman , who served art in various aspects and especially in Dijital Art Foto Pentur photography contributed also.

Gül Çapar,founding owner of “SanARTworK International Workshop Organizations” continues her work both in Turkey and in abroad.


 
© Copyright 2016 SanARTworK
Son Güncelleme Tarihi : 30.09.2023

This content comes from a hidden element on this page.

The inline option preserves bound JavaScript events and changes, and it puts the content back where it came from when it is closed.

Click me, it will be preserved!

If you try to open a new ColorBox while it is already open, it will update itself with the new content.

Updating Content Example:
Click here to load new content